Dusza, Zdrowie

Czakry człowieka

Podziel sie z innymi:
Być może o tym jeszcze nie wiesz. Ideałem byłoby otwarcie i zrównoważenie pracy wszystkich czakr człowieka. Gdy czakry są zrównoważone, energia przepływa przez nas w pełni.


1. Czakra podstawy – bezpieczeństwo, pewność siebie, twarde stąpanie po ziemi, przetrwanie, intuicja.
2. Czakra seksualna – twórczość, emocje
3. Czakra splotu słonecznego – kariera, ambicja, pęd
4. Czakra serca – miłość, współczucie i poświęcenie
5. Czakra gardła – wyrażanie siebie, równowaga
6. Czakra 3-go oka – intuicja, mądrość
7. Czakra korony – duchowość, holistyczne spojrzenie


Prawdziwe, wolne i szczęśliwe życie możliwe jest przy wszystkich czakrach otwartych i zrównoważonych, współgrających ze sobą. Niektórzy są pewni siebie, ale nie są w stanie otworzyć się na miłość. Inni są duchowi lub twórczy, ale nie potrafią twardo stąpać po ziemi. Jeszcze inni są silnie emocjonalni, ale nie potrafią poświęcić się dla innych.
Człowiek jest jednostką holistyczną. Skupianie się na jednej z energii (np. ciągły pęd za kasą) stymuluje jedną z czakr, ale może zamykać drugą. Jesteś pełny i zdrowy (zarówno psychicznie, jak i fizycznie), gdy pracujesz nad całym sobą.


Nie możesz skupić się tylko na miłości, tylko na duchowości, tylko na racjonalnym myśleniu lub tylko na pędzie za sukcesem. Tak silne skanalizowanie energii może zakończyć się w niektórych przypadkach chorobą (każda czakra związana jest z narządami wewnętrznymi, które ją otaczają. Jeżeli konkretny Twój narząd wewnętrzny stale choruje, zastanów się, czy Twój problem nie ma podłoża w Twojej psychice: http://www.aquarius.4me.pl/czakry.html) zarówno psychiczną, jak i fizyczną. A już z całą pewnością mógłbyś wiele stracić nie przeżywają w pełni w życiu miłości, emocji, nie czerpiąc z intuicji, nie wyrażając siebie, nie pędząc do przodu i zdobywając. Szkoda by było…


Jak doprowadzić do otwarcia i wyrównania czakr?


Na chwilę obecną proponuję 2 rozwiązania. Pierwsze polega na podejściu fizycznym, np. poprzez jogę kundalini. Ćwiczenia skupione są na psychicznej i fizycznej stymulacji każdej z czakr i wpływają również obie sfery człowieka.


Drugie rozwiązanie to praca psychiczna. Praca nad samym sobą. Praca nad własnymi przekonaniami, nad własnymi konfliktami wewnętrznymi. Szukanie w sobie, nie na zewnątrz.
Oczywiście, stosowanie obu wyżej wspomnianych propozycji przyniesie efekt synergii.Można pokusić się o stworzenie prostego drogowskazu:
1. Dbaj o swoje bezpieczeństwo. Bądź pewny siebie.
2. Bądź twórczy. Bądź emocjonalny. Ciesz się życiem.
3. Osiągaj sukcesy zawodowe. Biegnij do przodu.
4. Kochaj, współczuj. Nie jesteś sam na tej ziemi.
5. Nie bój się mieć własnego zdania. Wyrażaj siebie.
6. Korzystaj z intuicji.
7. Patrz całościowo, nie tylko z własnej perspektywy.