Rozwój osobisty

Telewizyjna Manipulacja NLP

Podziel sie z innymi:

Oto w jak nieetyczny sposób mogą być wykorzystywane techniki NLP, aby programować Twój umysł. Sprawić, byś nie myślał, ale chłonął. Chłonął bez zrozumienia wszystko co telewizyjni producenci i udziałowcy mają Tobie do przekazania.

TV + techniki manipulacyjne = otumanione społeczeństwo, któremu wydaje się, że ma swoje zdanie.

Nie ma.

Obejrzyj ten film i zobacz jak każde zdanie reportera ma sprawić, byś myślał tak, jak chcą tego oni.

Przestań być maszynką, której wydaje się, że wie, że myśli. Otwórz oczy, zacznij myśleć, nie ufaj największym autorytetom. Oni też mogą nie mieć racji. Myśl.

Ucz się technik – nie po to, by kimś manipulować, bo to tylko pokazuje Twoją słabość. Pokazuje, że w głębi bardzo się czegoś boisz i techniką – atakiem, próbujesz kogoś zdyskredytować – tak, by nikt nie odkrył kim tak naprawdę jesteś.

Ucz się, by zrozumieć. By wiedzieć jak ten świat działa. Jaką motywację mają ludzie. Po co robią to, co robią? Po co Ty robisz to, co robisz?

Uważam, że wszyscy ludzie na tej ziemi powinni poznać techniki NLP i psychomanipulacji. Na początku każdy podekscytowany będzie je stosował, jednak z czasem ludzie będą mieli ich dość. Bo ile można walczyć z ludzką maską?

Przestań stosować techniki, zacznij być człowiekiem. Techniki są dodatkiem do Ciebie. Jeśli stosujesz je w nieetyczny sposób, zgadnij kto tak naprawdę jest nieetyczny?

Wszystko na tej ziemi jest dobre, pod warunkiem, że wykorzystujesz to do dobrych celów. NLP jest dobre, pod warunkiem, że chcesz komuś pomóc, a nie na siłę sprzedać swoje zdanie.

A teraz, wracając – uważaj co oglądasz, bo nasze umysły są jak masło, w które wszystko wchodzi. Pytanie tylko jak znaleźć odpowiedni klucz do Twojego umysłu. Obudź się. Uważaj na autorytety. Myśl samodzielnie.

Treść filmu nie ma znaczenia. Zwróć uwagę na słowa, na gesty, stań się czujny:

Tutaj kolejne części filmu: