Dusza, Rozwój osobisty, Świadomość

To tylko piękny sen…

Podziel sie z innymi:

Obejrzyj krótki film poniżej (3 minuty):

Oto bajka doprowadzona do perfekcji. W internecie znajdziesz wiele nagrań Tych panów. Nie tylko o nich, jednak, chodzi.

Co widzisz na co dzień? Czy widzisz sztuczność świata, który Cię otacza? Czy widzisz sztuczne uśmiechy grzecznych, dorosłych chłopców i grzecznych dziewczynek, próbujących dopasować się do społeczeństa, by zostały zaakceptowane?

Kim jesteś w tym spektaklu?

Jak często Twoje życie staje się pięknie wyreżyserowanym przedstawieniem? Grą masek, grą pozorów, w której chcesz, by inni Tobie klaskali i przytakiwali. Jak często autentycznie posługujesz się Sercem, a jak często grasz Z GŁOWY kogoś, kim NIE jesteś (zakładasz maskę)?

Jakie życie wybierasz? Społecznej kukiełki z lęku przed odrzuceniem próbującej przypodobać się innym i stając się genialnym aktorem, czy prawdziwym artystą, z Pasją i Sercem kreującym tęczę swojego życia?

Czy wyzwalaczem Prawdy w Tobie jest zewnętrzny wskaźnik odniesienia (wszystko, co widzisz na tym filmie), czy Prawdziwy Ty (to, co czujesz)?

Czy czujesz swoją Prawdę, czy wierzysz w ładny uśmiech i słowa innych? Czy kierujesz się w życiu Prawdą, Sercem, Pasją i Namiętnością?

Kto jest Twoim Guru?

Podążasz za guru, politykiem, księdzem lub innym przewodnikiem, który sprawia, że wierzysz w jego słowa bardziej niż w swoje własne odczucia? Kiedy się obudzisz i zaczniesz podążać WŁASNĄ ścieżką, której drogi nie zna nikt? Czy wolisz wygodnie spać w pseudo bezpieczeństwie swojego umysłu?

Czy chcesz się dawać prowadzić przez innych i przewegetować nie swoje życie?

Każdy z nas jest inny. Starając się być takim jak inni, krzywdzisz samego siebie, bo marnujesz swój potencjał. Swoje unikalne zdolności, których nie mają inni.

Wyobraź sobie, że teraz umierasz. Czy umierając będziesz zadowolony z tego co zrobiłeś na tej ziemi?
Czego żałujesz, a czego nie? Co chciałbyś jeszcze zrobić w życiu? W czym czujesz się niespełniony?

Ile telewizyjno-komercyjnego spamu wtłaczasz do swojej głowy? Bezsensownych informacji, które podszywają się pod Prawdę? Pokazują Ci jak „masz” żyć, a nie jak naprawdę, w głębi CZUJESZ.

Wyłącz telewizor, bo nie wiadomo w którym momencie – przestajesz być sobą. Nawet nie wiesz kiedy gubisz siebie i wpadasz w depresję. Zaczynasz żyć marzeniem twórcy tego marzenia.

Po drugiej stronie siedzi artysta, twórca, geniusz kreacji. On się dobrze bawi, on tworzy, on jest pełen pasji. A co robisz Ty?
On się wyraża w życiu. Czy Ty wyrażasz siebie? Czy świat Cię słyszy? Czy w ogóle istniejesz? Czy czujesz, że Żyjesz?

Kogo kopiujesz?

Czy prowadzisz swoje życie, czy życie innych ludzi? Czy jesteś grzecznym chłopcem wciąż szukającym uwagi i aprobaty innych lub grzeczną dziewczynką, która boi się wyrazić własną seksualność?
Czy jesteś nieruchomym oglądaczem życia innych, czy artystą tworzącym własne życie?

Sztab ludzi pracował nad tą bajką, abyś uwierzył jeszcze bardziej, że to na co patrzysz jest prawdziwe. Ale czy jest naprawdę? Czy jego twórcy też wierzą w ten Matrix?

Przy okazji – ciekawe, czy twórcy tego dzieła, w szczególności jego producent Simon Cowell, który, dzięki swoim unikalnym zdolnościom, potrafi stworzyć tak perfekcyjne show, w które uwierzą miliony telewizyjnych gapiów, mają wyrzuty sumienia? Czy czasami są świadomi faktu, że w ten sposób sprawiają, że śniące masy śpią jeszcze głębiej? Że jeszcze bardziej wierzą w tę iluzję.

A może wręcz przeciwnie… własnie się budzą?

Możesz być kim chcesz

Jako ludzkość doszliśmy do ściany. Do perfekcji w tworzeniu idealnych tożsamości. Możesz być kim tylko zechcesz – najlepszym prawnikiem, idealną matką, piękną modelką, świetnym piosenkarzem, genialnym programistą. Możesz wyrażać się w życiu w dowolny sposób. Wystarczy tylko głęboka wiara w to, że to, czego pragniesz jest możliwe.

Żyjemy w Matrixie (jeśli jeszcze tego nie wiesz – to nie był tylko film). To świat iluzji. Autentycznie możesz mieć wszystko czego zapragniesz. Pytanie tylko, czy jesteś tego świadomy? Czy jesteś świadomy, że to wszystko jest grą? Jednym, wielkim snem…

Życie NIE należy do wybranych. Do tych co się dobrze urodzili lub wygrali w totka. Życie należy do tych, którzy mają głęboką wiarę, że można osiągnąć wszystko, czego tylko zapragniesz, mimo perturbacji. Kreujesz siebie. Cały czas, swoimi wyborami.

Serce czy rozum?

W tym wielkim show głównym aktorem na scenie jesteś Ty sam. Pytanie czy w tym wszystkim kierujesz się swoim Sercem, Pasją, Inuicją i Namiętnością? Czy może wypełniasz program głowy i grasz z lęku, aby inni Tobie przyklaskiwali? Jak perfekcyjnym człowiekiem starasz się być?

Czy realizujesz Prawdziwego Siebie, czy śpisz nieświadomie realizując plany innych ludzi?
Czy w życiu kierujesz się UCZUCIAMI (nie chodzi o emocje!) czy może rozumem?
‎”Dopóki nie rozpoznasz Kim jesteś, cała twoja wiedza jest tylko wyuczoną ignorancją”

W wyniku społecznego programowania możesz łatwo zabłądzić. Możesz zacząć grać w nie swoją grę. W nie swoją bajkę. Czy jesteś tego świadoma?

Na tym właśnie polega świadomość – na obudzeniu się ze snu programu, który realizujemy na co dzień. Na wyjściu z Matrixa. Na zauważeniu schematów, w które wierzysz. Wydają się takie prawdziwe. Wydają się takie nieodwracalne…

Obudź się z uwarunkowań i zacznij żyć Sercem. Żyj sobą, a nie programami innych (które wydają Ci się Twoje). Stań się tym, czego najbardziej pragniesz. Tym, co budzi w Tobie największą Namiętność.

Jeśli już zdecydowałeś się żyć w tej bajce, niech to będzie Twoja bajka – kolorowa, pełna Miłości, Czułości, Odwagi, Radości, Seksualności i Namiętności.

Miej jaja, by podążać za własnym Sercem. I pamiętaj kim naprawdę Jesteś.

Zamieść swoje przemyślenia poniżej.