Relacje, Rodzina, Rozwój osobisty, Świadomość

Czas na czucie

Nie bój się czuć
Podziel sie z innymi:

Aby zbliżyć się do dziecka, musisz zbliżyć się do dziecka w sobie. Musisz zbliżyć się do swojej wewnętrznej wrażliwości. Przestać filozofować, by czule dotknąć dłoni drugiego. Nie dlatego, że Chcę, ale dlatego, że Czuję.

Dotyk to nie zadanie. Dotyk to czucie własnej wrażliwości.

Wyjdź zza szyby misji połączenia z drugim. Skontaktuj się ze swoją wrażliwością. Skontaktuj się ze swoją wewnętrzną dziewczynką. Przytul misia. Płacz. Jak czyniłaś to, gdy sama miałaś cztery latka. Chwyć odważnie za plastikową szablę, jak czyniłeś to, gdy byłeś 6-letnim chłopcem.

Oddychaj, jakbyście byli jednością. Jednością ze swoją wrażliwością. Jednością ze swoją beztroską.
Jednością ze swoją niepohamowaną radością.

Nie bój się rozryczeć. Płacz, bo dawno tam nie byłeś. Koniec zadań. Czas na czucie. Czas na oddech. Czas na wspólną zabawę. Czas na jedność.

Nie musisz walczyć o dobre samopoczucie. Nie musisz stawiać granic. Skontaktuj się ze swoją własną wrażliwością. Skontaktuj się ze swoim wewnętrznym chłopcem. Skontaktuj się ze swoją wewnętrzną dziewczynką.

Pobawcie się razem. Teraz już możecie. Twoja wewnętrzna dziewczynka i Twój wewnętrzny chłopiec. W przyjaźni. W bliskości. W czułości. W swobodzie. W radości.

Dzieci są ważne.
Twoje wewnętrzne dzieci.

Zobacz swoją córeczkę. Zobacz swojego synka. Ciesz się tą chwilą wspólnej obecności. Teraz już zawsze będziecie razem. Razem…

Pogładź czule ją po ręce. To jest takie przyjemne. Nie ma w tym nic zdrożnego. Nie bój się. Twoja dziewczynka czeka, by być przyjętą. Ona chce żyć w prawdzie.

W przepływie, nie w walce.
W kontakcie, nie w działaniu.
W bliskości, nie w gadaniu.

W cudowności życia, nie w zadaniowości.

Przytul swoją wewnętrzną dziewczynkę. Nawet, jeśli jesteś 40-letnim mężczyzną. Twoja wewnętrzna dziewczynka to „wrażliwość”. Twój wewnętrzny chłopiec nosi imię „zabawa”.

Baw się z nimi. Nie wymądrzaj się. Czuj ją całym sercem. Wyjdź ze swej zbroi. Nie jesteś nikim lepszym. Nikim wyższym. Czujesz, tak samo jak Ona. Jesteście tacy sami. Dzieli was tylko wzrost i doświadczenie.

Kochaj. Bo to jedyny sposób, w jaki Kochasz. W ten sposób pokochasz siebie.

Czuj, bo jesteś wrażliwy. Uśmiechnij się, swoim własnym, ciepłym sercem. I przytul się do swojego wewnętrznego dziecka. Ukochaj je w swych dłoniach.

Oddychaj, bo wszyscy jesteśmy jednością. Wszyscy jesteśmy tacy sami – piękni, swobodni, czujący.