Dusza, Rozwój osobisty, Świadomość, Zdrowie

Czy dobrze śpisz w nocy?

Podziel sie z innymi:

Czy dobrze śpisz w nocy?

Jeśli się nie wysypiasz, jeśli miewasz trudne sny, jeśli od dawna nie miałeś spokojnej, przespanej nocy, śnią ci się koszmary, wybudzasz się z trudnego snu, to znak, że Twoja podświadomość jest zanieczyszczona. Tkwisz w niszczących Cię emocjach.

Może to być znak, że karmisz ją w ciągu dnia emocjonalnymi odpadami. Niepotrzebnymi informacjami. Może to być znak, że w ciągu dnia walczysz z innymi, ze światem lub z samym sobą.

Jeśli w trakcie dnia „walczysz” z całym światem (bo musisz mieć rację), emocjonujesz się wszystkimi bieżącymi tematami podawanymi w TV, politykujesz, żywisz umysł plotkami z Facebooka, karmisz swój umysł strachem, skupiasz go na emocjonalnej papce, która nie wnosi żadnej wartości, to czynisz swój umysł nadpobudliwym, niespokojnym.

Nie pomoże tu żadna tabletka. Pomoże jednak zmiana Twoich odniesień do życiowych tematów i bieżących spraw.

Rozpędzony umysł w nocy wciąż pracuje z tematami, które rozpocząłeś w ciągu dnia.
Jeśli masz niespokojny dzień, jako efekt masz i niespokojną noc.

Fala twojej świadomości w nocy się nie zmienia, nie urywa się. Ona kontynuuje Twoje dziennie zaangażowania. Nocy nie da się oddzielić od dnia. Jeśli boisz się w dzień, będziesz bał się w nocy. Jeśli walczysz z innymi w dzień, będziesz walczyć w nocy. Twoja podświadomość pozostaje aktywna.

Twój mózg to narzędzie i jeśli chcesz nauczyć się z niego korzystać – zwróć uwagę jakie informacje w ciągu dnia mu podajesz. Na czym się skupiasz od godziny 6 do 24? Jakie masz lęki, frustracje, żale, wściekłość, irytacje?
Twój sen zdradzi ci prawdę o sobie samym.

Twoja podświadomość w nocy wyrzuca to, co zebrałeś w ciągu dnia.
Jeśli chcesz mieć spokojną noc, zadbaj o spokojny dzień.

Zastanów się, czy warto brać emocjonalny udział w tematach, które żywią świat.
Zastanów się, czy warto WALCZYĆ o swoje zdanie.
Zastanów się, czy trzeba się karmić emocjonalnym bełkotem massmediów.
Zastanów się, czy warto czytać wszystkie newsy i być „na bieżąco”?
Zastanów się, czy warto karmić swój umysł obrazami seksualności, brutalności, walki, impulsywnego podniecenia, histerii, plotek?

To Twój wybór.

Czy masz osobistą WOLNOŚĆ, aby zrezygnować z tego, co tobie nie służy?
Czy może jesteś UZALEŻNIONY od codziennych tematów, którymi „musisz” się zająć i obronić?

Jaki masz dzień, taką masz noc.

Jeśli pragniesz spokoju, zadbaj o niego. Zrób pierwszy krok. Wyłącz TV, radio, internet, wyjdź z psem do lasu, przeczytaj lekką książkę (nie kolorową gazetę), pobaw się z ludźmi (nie politykuj), wybieraj nieemocjonalne środowiska, gdzie znajdziesz przestrzeń na prawdziwą wartość, a nie emocjonalną błyskotkę, harmider i pusty słowotok. Twój spokój wróci szybciej niż Ci się wydaje. Prześpisz całą nocą w błogiej ciszy. Wystarczy świadomie filtrować informacje, nie angażować się w tematy „popularne”, „modne” i „bieżące”.

Jeśli tęsknisz za spokojem, musisz chcieć wybierać spokój. W każdej godzinie twojego dnia. Ustawiając poprawne, zdrowe dla Ciebie przekonania i odniesienia do danych tematów. Wprowadzając ład i harmonię w swoje życie, czyścisz swoją podświadomość i wprowadzasz ciszę w swoją noc.