ciało, Dusza, Relacje, Rozwój osobisty, Świadomość

Folgowanie sobie

Podziel sie z innymi:

Pozostanie w ofierze i agresorze to folgowanie sobie.

Tak długo jak chcesz utrzymać swój stary świat, pozostajesz w ofierze i folgujesz sobie.
Chcesz zatrzymać swoje skrzywdzenie, swój smutek, swoją złość. Twoje poczucie wyższości, bądź niższości. Chcesz by one ciągle były częścią Ciebie, bo czujesz, że to Ty. Ale to nieprawda.

Bo gdybyś to nagle puścił, nie byłoby czego się trzymać. Byłbyś czysty w danym momencie, w Tu i Teraz. Ale nie… chcesz trzymać stare, aby nie dopuścić do pełni szczęścia, do totalnej radości i spokoju. Chcesz się kłócić (o swoją rację), chcesz być smutny („bo to MÓJ smutek i nikomu nic do tego!”), chcesz być dumny.

Ciągniesz stare – z przyzwyczajenia – ponieważ masz lęk, że gdybyś puścił obraz tego człowieka, którego nazywasz X (tu wstaw swoje imię), straciłbyś wszystko. Ale to tylko poczucie. Tak naprawdę, wciąż będziesz sobą, a nawet bardziej. Tak naprawdę, dopiero wtedy staniesz się prawdziwy. Nie z obrazu, a z CZUCIA. Dopiero wtedy zaczynasz podążać za Sobą. Za sygnałami swojego ciała.

Zostaw wczoraj. Zostaw siebie sprzed chwili. Kłótnia nie ma sensu. Walka nie ma sensu. Nie ma sensu utrzymanie przy życiu nieaktualnych myśli. W każdej chwili rodzisz się na nowo. Jesteś Kimś, kogo jeszcze nie znasz. Ciało masz miękkie, elastyczne i prawdziwie Żyjesz. Zachowujesz się inaczej niż wiedziałeś, że mógłbyś się zachować. Twój stary X nie poznaje nowego Ciebie.

A trzymasz starego siebie, aby utrzymać swoje poczucie skrzywdzenia – „ona mi to zrobiła”, „on jest temu winien”, „to mnie boli, powinien mnie przeprosić”. Puść to. Tylko sobie robisz krzywdę, bo utrzymujesz swój umysł w poczuciu skrzywdzenia. To właśnie trzymanie swojego cierpienia nie pozwala Ci kochać, czuć Spokoju i być w pełni szczęśliwym/ą. Pamiętaj, że to Twój wybór. To Ty decydujesz się cierpieć, z własnej dumy. Im szybciej puścisz, tym szybciej będziesz szczęśliwy/a i Wolny/a.

To Twój wybór utrzymywać swoje ciało w napięciu i skrzywieniu. To Twór wybór utrzymywać własną chorobę. „Nie ma żadnych chorób. Jest tylko folgowanie sobie„. Możesz to puścić w każdej chwili. Możesz być miękki, zdrowy i radosny. Wystarczy decyzja o puszczeniu.

„Musi być po mojej myśli”

Możesz całe życie trwać w chęci posiadania racji. Możesz cały czas trzymać złość wynikającą z tego, że ktoś zrobił coś nie po Twojej myśli. Emocjonalnie zachowujesz się niczym 4-latek, który musi mieć rację. I nie ważne, że masz już 50 lat na karku.

„Chcę, aby było po mojej myśli” to blokująca myśl, która nie pozwala Ci żyć w Tu i Teraz, w szczęściu i Prawdzie. Myśl, która Cię spina, bo sprawia, że nie jesteś elastyczny (zarówno w ciele, jak i w decyzjach życiowych). Chęć posiadania racji to kontrola, która zamyka Twoje Serce.

A Prawda (fakty, rzeczywistość) pokazuje coś innego – że czasami po Twojej myśli NIE JEST. Że czasami nie jest tak, jak sobie to wyobrazisz i zapragniesz. Tylko Twoje poczucie niskiej wartości nie chce w to uwierzyć. Ego chce utrzymać swoją wartość przymusem posiadania racji. Umysł w nieskończoność chce trzymać swoją starą wersję wydarzeń.

W wyniku tego pojawia się w Tobie bunt przeciwko temu, co się wydarza, a także krytyka – wydarzeń Cię spotykających oraz ocena i krytyka innych (obgadywanie, aby odwrócić od siebie uwagę).

Jakie stosujesz techniki, by utrzymać swoją ważność? Foch, trwanie w smutku, słowna agresja wobec drugiego człowieka, obgadanie go?

Chęć posiadania racji to folgowanie sobie. Sprawianie sobie przyjemności w robieniu czegoś, co już znasz. A jeśli np. znasz i lubisz obgadywanie innych, to niezmiennie trwasz we własnej roli skrzywdzonego dziecka, które nie chce spojrzeć na siebie. Zrobisz wszystko, aby odwrócić od siebie uwagę.

Im dłużej grasz ofiarę, tym bardziej potęgujesz swoją rolę w tym teatrze. A ta rola ostatecznie Cię unieszczęśliwia, bo tkwisz w smutku, w złości, w furii – a to nie są miłe stany. Jesteś uzależniony od własnej smutnej roli.

Nie tłumacz się, zobacz Prawdę. Puść potrzebę posiadania racji. Odpuść ze swojego poczucia ważności, a otworzy się Tobie Serce.

.