Świadomość

Męska siła

Podziel sie z innymi:

Gdy ojciec jest niedostępny dla dziecka, uczy je bezsilności. I nie ma tu znaczenia czy ojciec jest niedostępny, ponieważ rodzice się rozwiedli, czy dlatego, że pije, czy dlatego, że spędza cały dzień w pracy. Nie ma go energetycznie i nic go (i jego przekazu) nie zastąpi.

Tylko mężczyzna może nauczyć dziecko siły, mocy i niezależności. Ma to w „genach”. Jeśli jednak wycofuje się z odpowiedzialności („kobieto, ty się zajmij dzieckiem, to twoja córka!”, „ja mam teraz ważniejsze rzeczy na głowie”) i w tym czasie wybiera, dla wygody, własny odpoczynek, to uczy kobietę męskości. Ktoś w systemie rodzinnym musi się zająć odpowiedzialnością, a więc siłę i moc, chcąc nie chcąc, przejmuje kobieta. W wyniku tego, jej oczy stają się agresywne, twarz brzydka – męska, zadaniowa, a ciało ciężkie, spięte i niedostępne. Kobieta jest wkurwiona, bo znów musi być męska. Mężczyzna traci zainteresowanie swoją żoną, ponieważ nie jest już tak lekka, łagodna i kobieca jak była dawniej. A ponieważ on wciąż ma potrzebę delikatności i czułości, zaczyna szukać tego na zewnątrz. Wybiera więc zdradę, po czym okazuje się, że ta nowa kobieta ma te same potrzeby co poprzednia.

W wyniku tego zjawiska kobiety mówią później, że „faceci są jak dzieci”, że „sam nie potrafi o siebie zadbać”. To nieprawda. Tak jest tylko wtedy, gdy mężczyzna jest bezsilny.
A ty potęgujesz tylko ten stan powtarzając jemu i sobie ten nieprawdziwy schemat. Mężczyzna potrafi o siebie zadbać, jeśli jest w sile. Musi tylko podjąć decyzję o własnej odpowiedzialności. Twoje użalanie się nad nim tylko wzmacnia stary schemat.

W wyniku tego mężczyźni traktują kobiety jak kury domowe, baby, dziwki i kochanki. Nie mają szacunku do kobiet, bo przestają widzieć w nich piękno. Zapomnieli jednak, że jej brzydota została spowodowana jego bezsilnością, wycofaniem i robieniem z siebie ofiary. Weź odpowiedzialność za własny sposób myślenia.

Jeśli chcesz, aby Twoja kobieta była lekka, czuła, delikatna, łagodna jak kwiat, kobieca, zdejmij z jej barków męską odpowiedzialność. Wnieś do relacji własną siłę i moc. Pokaż decyzyjność. Wyraź własny „brud”. Wyraź wkurwienie, złość i stanowczość. Zobaczysz jak nagle Twoja kobieta automatycznie staje się czuła i łagodna – taka, jakiej w istocie potrzebujesz i szukasz.
Nie masz potrzeby szukać kochanki na zewnątrz, nie musisz się spełniać jako silny maczo, bo wszystko masz w sobie i rodzinie, którą tworzysz.

Jeśli Twoja kobieta jest wkurwiona, zadaj sobie pytanie czy nie odpuściłeś z własnej odpowiedzialności. Kobieta wyraża wkurwienie na mężczyzn, którzy nie chcą być odpowiedzialni i konsekwentni. Pomyśl, może warto wnieść siłę do Twojej relacji? Stanowczość, moc i decyzyjność.

Kobieta naturalnie (i nieświadomie) popycha mężczyznę w kierunku rozwoju, ku wyzwaniom. Jeśli on się przestaje rozwijać, ona staje się wkurwiona. Czuje bezruch. Czuje brak zmian, siły, dynamiki, nowego kierunku w życiu. Za każdym razem kobieta pokazuje Ci – gdzie jeszcze powinieneś zadbać o swój męski aspekt. Czy w pełni dbasz o finanse? Czy jesteś silny? Czy jesteś decyzyjny? Czy jesteś odważny? Czy wyrażasz moc? Czy może tylko grasz grzecznego, ułożonego chłopca, który zrobi wszystko, aby tylko uniknąć odwagi i odpowiedzialności?