Dusza, Relacje, Rozwój osobisty, Świadomość, Związek

Rycerz i księżniczka

Księżniczka i Rycerz
Podziel sie z innymi:

Jeśli kobieta wymaga od mężczyzny, by był bardziej męski, np. w żadnej sytuacji nie okazywał strachu, nie wstydził się, zawsze działał, naprawiał dom, perfekcyjnie wyglądał i ją chronił, a nie tylko siedział z piwem przed telewizorem, to wciąż szuka księcia z bajki. Szuka mężczyzny idealnego, którego kiedyś zwizualizowała w swojej głowie. Perfekcyjny model. A ponieważ facet w łóżku, leżący obok, nie jest tym ideałem, którego pokazują w filmach, którego ona od niego wymaga, to ONA WCIĄŻ POZOSTAJE KSIĘŻNICZKĄ – MAŁĄ DZIEWCZYNKĄ. Mentalnie nigdy nie dorasta do bycia Kobietą. Pomimo 45 lat w dowodzie, dziewczynka nie akceptuje wad mężczyzny. Chce go wciąż poprawiać, udoskonalać. Dorosła Kobieta akceptuje wady mężczyzny. Akceptuje, że czasami nie ma w nim odwagi, śmiałości, że czasami palnie głupotę, że jest „niepoprawny”, że ma swoje słabości.

Podobnie mężczyzna. Tak długo, jak oczekuje, że jego sexy laleczka będzie idealna, tak długo pozostaje niedojrzałym chłopcem. Chłopcem, który wierzy w bajki. W model niestarzenia się, idealnego wyglądu, mowy i zachowań. Dopiero, gdy chłopiec zaczyna akceptować wady kobiety – to, że nie jest idealna i nigdy nie będzie – dopiero wtedy chłopiec staje się mężczyzną. Docenia Kobietę w pełni – taka, jaką jest.

Człowiek dojrzewa dopiero wtedy, gdy w pełni akceptuję drugiego człowieka. Bez oczekiwania jego perfekcji. Nie jestem więcej w bajce swojej własnej głowy. Jestem w Tu i Teraz – w rzeczywistości. Widzę Fakty – to, co jest. Nie walczę. Widzę, w czym jestem i to akceptuję.